Smartech-IT Cyberbezpieczeństwo

Audyt bezpieczeństwa |

mic logo 1
Dostosujemy audyt cyberbezpieczeństwa do specyfiki i budowy badanego obszaru.

Zbadamy źródła zagrożeń i luki w zabezpieczeniach Twojej organizacji.

Audyty |

Audyty ISO
Audyty bezpieczeństwa informacji na bazie normy ISO 27001
Diagnozy
Diagnozy cyberbezpieczeństwa na dowolnym poziomie
KRI
Dla administracji audyty KRI
Pentesty
Przeprowadzenie pentestów w uzgodnionym zakresie
Audyty post-damage
Audyty związane z możliwością odzyskiwania danych po ataku lub uszkodzeniu
Audyt SOC
Audyt dojrzałości organizacji do współpracy z zewnętrznym SOC

Jak pracujemy 

Indywidualne podejście

Nasi doświadczeni specjaliści ds. cyberryzyka przeprowadzają audyty IT i oceny ryzyka od ponad 15 lat. Możesz polegać na nas w zakresie kompletnych usług i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa dostosowanych do Twojego profilu ryzyka i sieci a nie standardowego modelu, który może nie odzwierciedlać słabych punktów, które są indywidualne dla Twojej organizacji.

Audyt bezpieczeństwa IT. 

Zapobiegać i leczyć

Powszechnie znane i wielokrotnie sprawdzone powiedzenie głosi, że zdecydowanie lepiej zapobiegać chorobie niż ją leczyć. I choć ta prawda dotyczy kwestii medycznych, to doskonale wpisuje się w środowisko każdej firmy.

Skuteczny audyt bezpieczeństwa IT, niczym najlepszy lekarz pozwoli uniknąć wielu nieprzewidywalnych w skutkach sytuacji związanych z atakami hakerskimi, czy próbami wykradzenia danych.

Poprawna diagnoza i celowe, kompetentne działanie, gwarantują każdej firmie zdrowe zyski. A regularna profilaktyka to bezpieczeństwo i pewność działania.

Audyty cyberbezpieczeństwa 

Nasze audyty obejmują: 

Ocenę zagrożeń wewnętrznych
nieświadomi zagrożeń pracownicy, osoby intencjonalnie działające na szkodę organizacji np. niezadowolony pracownik, niespójna struktura architektury IT, test bezpieczeństwa systemów itp.
Ocenę zagrożeń zewnętrznych
Zaawansowane stałe zagrożenia (ze strony innych krajów/organizacji), hakerzy.
Identyfikację zasobów informacji
Które mogą paść ofiarą ataku cybernetycznego (takie jak sprzęt, systemy teleinformatyczne, laptopy, dane klientów i własność intelektualna).
Identyfikację zagrożeń cybernetycznych
Przed którymi stoi twoja organizacja (atak hakerski, wyciek lub utrata danych, uszkodzenie/zniszczenie infrastruktury, wyłączenie systemów informatycznych, spowodowanie chaosu informacyjnego).
Dostosowana mapa danych |
Analizujemy ją aby ocenić Twoje unikalne środowisko technologiczne. Dzięki współpracy z zespołem zostaną zidentyfikowane kluczowe zasoby danych i wspierające je warstwy technologiczne. Pomaga to określić, gdzie znajdują się dane i co należy chronić w oparciu o poziom zagrożenia, ryzyko i potencjalny wpływ na te zasoby.
Strategia |
Opracowujemy strategię specjalnie dla Twojego środowiska technologicznego, która zidentyfikuje słabe zabezpieczenia i zagrożenia cybernetyczne. Pomożemy Ci w zarządzaniu tymi zagrożeniami, polecając zrównoważone rozwiązania, które stworzą fundament dla utrzymania cyberbezpieczeństwa w miarę dalszego rozwoju Twojej firmy.
Jak przebiega audyt systemów informatycznych

Aby audyt systemów informatycznych był skuteczny, należy przygotować się do niego kompleksowo. Zaczynamy od analizy zagrożeń wewnętrznych, czyli od potencjalnych wad systemów informatycznych, niespójnej struktury architektury sieci. Zdarza się, że całkiem realne zagrożenie stanowią nieświadomi pracownicy lub, co gorsza, ci, którzy świadomie działają na szkodę firmy. W dzisiejszej mocno globalnej strukturze, nie można również zapominać o niebezpieczeństwie ze strony hakerów i innych organizacji. Kolejnym krokiem jest identyfikacja zasobów informacji narażonych na szkodliwe działanie. Mogą to być komputery, laptopy, systemy informatyczne, własność intelektualna i dane klientów. I wreszcie, ocenimy na jaki rodzaj cyberataku może być narażona organizacja.

Skuteczny audyt bezpieczeństwa tylko z nami

Podobnie jak w kwestii zdrowia człowieka, tak i w organizmie firmy, kluczowe znaczenie ma trafna diagnoza. Tej możemy oczekiwać tylko od doświadczonych lekarzy, którzy w ciągu swojej wieloletniej praktyki potrafią rozpoznać schorzenie i zastosować celną terapię. W ciągu ponad piętnastu lat naszej działalności, nauczyliśmy się działać nieszablonowo i szukać najlepszych rozwiązań tam, gdzie standardowe modele zawodzą. Uważamy, że skuteczny audyt bezpieczeństwa będzie możliwy tylko wtedy, gdy specjaliści do spraw cyberryzyka rozumieją działanie twojej organizacji. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że dobrze trafiłeś. Zapraszamy do współpracy.

Audyt KRI - sprawdź wszystkie możliwości

Sieć internetowa i korzystnie z udogodnień cyfrowych przynosi wiele korzyści i możliwości dla twojej firmy. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że w sieci istnieje wiele zagrożeń, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie twojej działalności i zaburzyć dotychczasowy lad i porządek. Zabezpiecz wszystkie swoje dane, wprowadź nowoczesne opcje mające na celu eliminację ryzyka wystąpienia zagrożenia internetowego. Audyt bezpieczeństwa to sposób na przeanalizowanie dotychczas prowadzonych działań i wyznaczenie dokładnych celów, które powinny zostać wdrożone, aby przedsiębiorstwo, które prowadzisz zostało jak najlepiej zabezpieczone.

Audyt bezpieczeństwa - jak wygląda współpraca

Audyt cyberbezpieczeństwa wykonywany jest przez specjalistów z ponad 15-letnim doświadczeniem. Polega przede wszystkim na ocenie ryzyka, jakie może zaistnieć w prowadzonej działalności. Jednym z głównych założeń jest sprawdzenie czterech obszarów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmy. Pierwszym z nich są zagrożenia wewnętrzne wynikające z niewiedzy pracowników lub niechęci do wykonywanych obowiązków. Kolejnym krokiem jest analiza zasobów firmy i określenie potencjalnego ryzyka na podstawie wartości przechowywanych danych, które mogłyby paść celem ataku. Kolejno ocena zagrożeń zewnętrznych oraz identyfikacja zagrożeń cybernetycznych.

Audyt bezpieczeństwa - strategia działania

Audyt KRI ma na celu określenie poszczególnych zagrożeń i wdrożenie dopasowanej do charakterystyki prowadzonych przez twoją firmę strategii mającej na celu wdrożenie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Zrównoważone działania stanowczo pomogą zabezpieczyć wrażliwe dane oraz będą stanowić fundament dla działalności przedsiębiorstwa. Audyt bezpieczeństwa informatycznego to podstawowe działanie, które powinno być wprowadzone w każdej branży przechowującej liczne dane klientów, pracowników, czy liczne własności intelektualne.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego - oferta dopasowana do twoich usług

Profesjonalny audyt bezpieczeństwa IT pomoże ci ocenić ryzyko cybernetyczne, jakie może dosięgnąć twoją działalność. Co więcej, firma zapewnia doradztwo w zakresie projektowania i klasyfikacji danych, wdrożenia konkretnych działań i planowania akcji po przebytej awarii systemu. Do dyspozycji masz również możliwość wykorzystania szkolenia, które zostanie przeprowadzone dla ciebie i twoich pracowników by zwiększyć świadomość z możliwych zagrożeń wynikających z pracy w sieci internetowej. Wykorzystaj dostępne usługi i zwiększ bezpieczeństwo i świadomość swojej firmy.