Smartech-IT Cyberbezpieczeństwo

Aktualności |

"Phishing" raport 2022

Firma KnowBe4, dostawca największego na świecie programu szkoleniowego dotyczącego świadomości bezpieczeństwa i symulowanego phishingu, opublikował wyniki swojego raportu najbardziej „klikanych” przypadków w 2022 r.

Wyniki zawierają najskuteczniejsze tematy wiadomości e-mail kliknięte w testach phishingowych, najskuteczniejsze typy ataków phishingowych, tematy phishingowe wykorzystywane podczas świąt i inne przydatne informacje, które ujawniają najpopularniejsze taktyki phishingowe.

Phishingowe wiadomości e-mail nadal pozostają jednym z najczęstszych i najskuteczniejszych sposobów na negatywne wpływanie na różne organizacje na całym świecie. Cyberprzestępcy ciągle ulepszają swoje strategie, aby oszukać użytkowników i organizacje, zmieniając tematy wiadomości e-mail, aby były bardziej wiarygodne i przyciągające uwagę. Wyniki testów phishingowych KnowBe4 z 2022 r. wykazały, że prawie 50% tematów wiadomości e-mail było związanych z HR, a pozostała połowa z rozwojem kariery, IT i powiadomieniami o projektach pracy.

  • Dla hakerów Phishing jest opłacalny i skuteczny ze względu na swój potencjalny wpływ na zaburzenie ciągłości pracy użytkownika.
  • W grudniu 2022 r. najlepszym wektorem były linki phishingowe w treści wiadomości e-mail (co utrzymało się przez ostatnie trzy kwartały). 

Zobacz też: