Smartech-IT Cyberbezpieczeństwo

Aktualności |

SmarTech IT uczestnikiem IV Krajowego Kongresu Sekretarzy

Cyfryzacja procesów urzędowych to jedno z najbardziej oczekiwanych udogodnień w Polsce. Niesie ona ze sobą wiele ułatwień – mniej kolejek w urzędach, przyspieszenie czasu procedur, a także mniej drukowania i marnowania papieru. Niestety, jak każdy medal, również przenoszenie procesów do sieci ma dwie strony, a największym wyzwaniem dla digitalizacji urzędów jest cyberbezpieczeństwo.
blog smartech-it cyberbezpieczeństwo

Kosztowne włamanie

70%

urzędów nie radzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa przetwarzania danych.

60%

urzędów nie wdrożyło rozwiązań systemowych.

80%

urzędów nie zarządza uprawnieniami użytkowników w systemach informatycznych.

57%

urzędów nie przestrzega wprowadzonych zasady bezpieczeństwa.

70%

urzędów nie przeprowadzono obowiązkowego corocznego audytu z zakresu bezpieczeństwa informacji.

75%

urzędów nie aktualizuje na bieżąco zasobów informatycznych.
Eksperci SmarTech IT opowiadali o rodzajach cyberataków i o tym jak dużym są wyzwaniem dla dzisiejszej administracji.​
To właśnie temat bezpieczeństwa w cyfrowym świecie poruszaliśmy podczas IV Krajowego Kongresu Sekretarzy 19-20 września 2019 r. organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST. Mieliśmy przyjemność wesprzeć to wydarzenie i w zankomitym towarzystwie sekretarzy, prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i przedstawicieli organizacji pozarządowych celebrować jubileusz 30-lecia działalności Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
Na forum 300 sekretarzy, ekspertów, przedstawicieli rządu, a także mediów i biznesu z całego kraju nasi eksperci Dariusz Jędryczek oraz Ewa Weber opowiadali o wyzwaniach z jakimi muszą zmierzyć się i przedstawiciele samorządów, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno w powierzonej im infrastrukturze, jak i danym obywateli, którymi zarządzają. Współcześnie samorządy narażone są na różnego rodzaju zagrożenia cybernetyczne, który celem może być nie tylko kradzież środków publicznych czy danych, ale także zaburzenie miejskiej infrastruktury i wywołanie chaosu.

Zobacz też: